воскресенье, 17 января 2010 г.

Переваги й недоліки енергозберігаючих ламп

Переваги й недоліки енергозберігаючих ламп

У люмінесцентних ламп, крім енергозберігаючих, є ще й інші достоїнства. Одне з них - це висока світловіддача (для порівняння - лампа накалювання більшість своєї енергії витрачає на нагрівання, а не на освітлення).
Друге достоїнство - це тривалий термін служби, від 6000 до 15000 годин безперервного горіння. Термін служби, як і в інших товарів, залежить від виробника. Не варто захоплюватися дешевою ціною таких ламп. Китайські виробники найчастіше не дотримуються точної технології при виробництві, тому термін служби істотно знижується. Довіряйте надійним і перевіреним світовим брендам, які сертифікують свою продукцію й дають на неї гарантію.
Третє - кольори світіння. Він буває для таких ламп 3х видів - денне, тепле й природне світло. Тепле біле світло (температура кольорів перебуває в районі 2700ДО по шкалі Кельвіна) ідеально підходить для будинку, кафе, ресторану, тобто для тих приміщень, де можна й потрібно розслаблюватися. Денний (6400ДО - білого із блакитим відтінком) і природний (4000ДО - чисте біле світло) сприяють концентрації й роботі. Вони підійдуть для офісів, торговельних і спортивних залів.
Для будинку, якщо є можливість змішувати різні види ламп, то варто зробити два види освітлення. Один для відпочинку (2700ДО), інше для роботи (4000ДО). Лампи з температурою 6400ДО в будинках встановлювати не рекомендують, вони дають всьому синюватий відтінок.
Колірну температуру виробник указує на коробці з лампою. Але небагато в іншому формулюванні. Наприклад, колірна температура 2700ДО позначена як 827, 864 - 6400ДО.
Одна із проблем, пов'язана з такими лампами, це їхня утилізація. Люмінесцентна лампа - це скляна трубка з електродами, наповнена інертним газом і парами ртуті. Із ртуттю жарти погані. Тому такі лампочки вимагаю спеціальної утилізації. Наприклад, компанія IKEA, що випускає й реалізовує люмінесцентні лампочки, займається і їхньою переробкою. Ви можете принести перегорілу лампочку в магазин компанії і її у Вас приймуть для утилізації.
Другою проблемою є те, що до кінця своєї служби лампочки починають гірше світити. Це проблема з'являється через вигоряння люмінофора, що нанесений на стінки трубок. Виникає питання - на скільки гірше світять такі лампочки? Виробники вказую різні цифри - від 5 до 15%. Але буває, що й на 20-25%. Уникнути цього поки що не можливо. Хазяї просто переміщають такі лампочки в підсобні приміщення, не потребуючого інтенсивного освітлення.
Ще один нюанс, на який варто звернути увагу. Це те, що лампа починає світити на повну силу через кілька хвилин. Для деяких приміщень, таких як ванна або туалет, це може бути вкрай не зручно. До того ж такі лампи не люблять частих вмикань-вимикань. Це істотно знижує строк їхнього життя.
Як вибирати такі лампочки? Виробники радять ділити необхідні вати на 4 або на 5. Тобто якщо нам потрібно замінити лампочку накалювання в 100 Ват вибираємо люмінесцентну лампу на 20-26 Вата. І вперед, до економії електроенергії!

Комментариев нет:

Отправить комментарий